x

Cannes’da Türkiye’yi Temsil Edecek “Genç Aslanlar” Belirlendi

Cannes’da Türkiye’yi  Temsil Edecek “Genç Aslanlar” Belirlendi

Cannes Lions Genç Aslanlar Yarışması’nın başladığını geçtiğimiz haftalarda duyurmuştuk. Cannes Lions Genç Aslanlar Yarışması Türkiye Elemeleri, 12 – 16 Nisan tarihleri arasında gerçekleşti. 16 Nisan Cumartesi günü, jüri değerlendirmelerinin ardından yapılan ödül töreni ile Türkiye’yi temsilen Cannes’da yarışmaya hak kazanan ekipler açıklandı.

Genç Pazarlamacılar kategorisinde 4 ekip, film kategorisinde 25 ekip, internet kategorisinde 12 ekip, basın kategorisinde ise 39 ekip yarıştı. Bu yıl Cannes’da da ikincisi gerçekleşecek olan Genç Pazarlamacılar kategorisinde yarışan ekiplerden brief’e ilişkin strateji oluşturmaları ve reklam ajansına yönelik bir brief hazırlamaları, jüriye sunmaları istendi.

Siber kategoride yarışan ekiplerden, Coca-Cola staj programına yıldız yeteneklerin katılımını sağlamak, programı tanıtmak amacıyla bir banner hazırlamaları istendi.

Genç Pazarlamacılar kategorisinde, katılımcıların çalıştıkları kurumların sektörleriyle ilişkilendirilecek bir sosyal sorumluluk kampanyası için reklam ajansına yönelik brief’i hazırlamaları istendi.

Film kategorisinde yarışan ekiplerden, Burn’ün hedef kitlesinin yeni aromalı ürünü deneyimlemesini amaçlayan, 20 – 30 saniyelik bir film hazırlamaları istendi.

Basın kategorisinde yarışan ekiplerden, AÇEV’in ülkemizde çocukların korunması konusunda farkındalık yaratılması ve duyarlılığı artırmasına yönelik “Çocuk koruma” temasını tanıtacak bir basın ilanı hazırlamaları istendi.

Jürinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda genç pazarlamacılar, film, internet ve basın kategorilerinde birincilik, ikincilik ve üçüncülük alan ekipler aşağıdaki gibi gerçekleşti.

Genç Pazarlamacılar Birincileri

Ekin Ertemiz ve Melis Özbek // Avea

Film Kategorisi Birincileri

Burcu Günister – Publicis Bold    Muradiye Aslı Sevim – HEP

İnternet Kategorisi Birincileri

Gözde Dündarve Koray Gültürk // Project House

Basın Kategorisi Birincileri

Canhür Aktuğlu  ve Umut Geldiay //DDB&Co.

Genç Pazarlamacılar İkincileri

Pınar Erişkin ve Merve Şener // Efes Pilsen

Film Kategorisi İkincileri

Burcu Tamer ve Onur Ünal // Manajans JWT

Film Kategorisi Üçüncüleri

Melik Atalay ve Senem Demirayak  // TBWA\İstanbul

İnternet Kategorisi İkincileri

Figen Demir ve Bertuğ Uçar // Tribal DDB

İnternet Kategorisi Üçüncüleri

Ceyhun Saraçoğlu ve Onur Günan // C-Section

Basın Kategorisi İkincileri

Yavuzhan Gel  ve Mesut Uğurlu // McCann Erickson

Basın Kategorisi Üçüncüleri

Çağla Camcıoğlu ve Uluç Çağrı Kabataş // TBWA\İstanbul

 

Dereceye giren ekipleri, Jüri Başkanı Elif Önay ile birlikte, aşağıdaki jüri üyeleri belirledi:

Genç Pazarlamacılar Jüri Üyeleri

Selda Sedes – Publicis Yorum
Toygun Yılmazer – TBWA\İstanbul
Viktor Kuzu – Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi
Erdinç Mutlu – Grey Worldwide

Basın Kategori Jüri Üyeleri

Orkun Demirelli – Rafineri
Ferit Yantur – Medina Turgul DDB
Selim Ünlüsoy – Leo Burnett
Volkan Karakaşoğlu – TBWA\İstanbul

Siber Kategori Jüri Üyeleri

İrem Erman – Tribal DDB
Cüneyt Devrim – Projecthouse
Enis Orhun – C-Section
Orsan Erksoy – DraftFCB

Film Kategori Jüri Üyeleri

Arzu Köksal – Publicis Yorum
Eralp Vardar
Ayşin Batman – Y&R Reklamevi
Walky-Talky – Soda Film

Kaynak: Reklamcılık Vakfı

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın