x

Twitter’da 10 Milyon Takipçi Barajını Aşan Ünlüler

Twitter’da 10 Milyon Takipçi Barajını Aşan Ünlüler

İlk olarak Lady Gaga’nın 2011’in Mayıs ayında, 10 milyon takipçiye ulaşarak başlattığı yarış, Gaga’nın ardından Justin Bieber, Katy Perry, Rihanna, Shakira, Barack Obama ve Kim Kardashian gibi bir çok ünlünün şarkıcıyı takip etmesiyle büyüdü.

10 milyon ve üzeri takipçi sayısına sahip olan bu 24 hesaplık listenin, 13’ünü kadın kullanıcılar oluşturuyor ve çoğunluğu pop şarkıcısı. Kadınların oluşturduğu %54 oranındaki çoğunluk, ilk 10 sıralamasında ise 7 hesabı kapsıyor.

Alltwitter’da duyurulan listeye son olarak eklenen ünlü isimler  Cristiano Ronaldo, Bruno Mars, Chris Brown, Jennifer Lopez ve Pink oldu. Bu kişilerin dışında, Twitter’ın resmi hesabı harici, listede bulunan tek marka hesabı Youtube’a ait.

Twitter’da ilk olarak 1 milyon takipçiye ulaşan kişi olan Ashton Kutcher, şu an 10 milyon takipçiye sahip olanlar listesinde, 20. sırada yer alıyor. Bruno Mars tarafından yakalanıp listede geride kalması tahmin edilen Kutcher, Mars’ın ardından da yıl sonuna kadar Chris Brown’ın gerisine düşeceğe benziyor.

Listenin ilk 20’si:

1-Lady Gaga (@ladygaga, 28,396,513 takipçi)

2-Justin Bieber (@justinbieber, 26,624,135)

3-Katy Perry (@katyperry, 25,052,788)

4-Rihanna (@rihanna, 24,246,305)

5-Britney Spears (@britneyspears, 19,494,044)

6-Barack Obama (@barackobama, 18,558,686)

7-Shakira (@shakira, 17,814,951)

8-Taylor Swift (@taylorswift13, 17,450,767)

9-Kim Kardashian (@kimkardashian, 15,819,925)

10-YouTube (@youtube, 15,097,658)

11-Nicki Minaj (@nickiminaj, 14,163,715)

12-Justin Timberlake (@jtimberlake, 13,295,980)

13-Oprah Winfrey (@oprah, 13,271,733)

14-Ellen Degeneres (@theellenshow, 12,939,993)

15-Twitter (@twitter, 12,597,250)

16-Cristiano Ronaldo (@Cristiano, 12,384,643)

17-Selena Gomez (@selenagomez, 12,347,574)

18-Kaka (@kaka, 12,280,595)

19-Marshall Mathers (@eminem, 12,037,838)

20-Ashton Kutcher (@aplusk, 11,881,212)

Yorumlar (1)

Bir Cevap Yazın