x

En Çok Takip Edilen 10 Twitter Ünlüsünden 8’i Kadın

En Çok Takip Edilen 10 Twitter Ünlüsünden 8’i Kadın

Twitter yalnızca arkadaşlarımızı ya da görüşlerine değer verdiğimiz kişileri değil, müzik, siyaset, spor ve film dünyasından birçok ünlüyü de “takip” etmemize yarıyor. Twitter’da en çok takip edilen kişiler listesine baktığımızda da Twitter’ın özellikle ünlülerin yaşamlarını gözetleme anlamında epey kullanıldığını söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde değişen sıralamaya göre artık Twitter’da en çok takip edilen 10 kişinin 8’ini kadınlar oluşturuyor. Ashton Kutcher’ın yaşadığı sosyal medya krizinden sonra takipçi sayısında yaşadığı düşüş ile listeden çıkması ve yerini Justin Bieber’ın dişi versiyonu olan Selena Gomez’in almasıyla beraber zirvede artık kadınların mutlak hakimiyeti olduğunu söylemek mümkün. Barack Obama ve Justin Bieber ise listede erkekleri temsil eden isimler olarak dikkati çekiyor.

Son 27 günde 1 milyona yakın yeni takipçi kazanan Rihanna 10 milyonu geçen takipçi sayısıyla en çok takip edilenler listesinde 10 milyon barajını geçen 8. kişi oldu. Listenin tepesinde ise 16 milyondan fazla takipçisiyle Lady Gaga oturuyor.

Bahsi geçen listede kadınların hakimiyetinin yanında müzik dünyasının hakimiyetinden de bahsetmek gerekiyor. En çok takip edilenler listesinde müzik dünyasından olmayan yalnızca iki isim bulunuyor: Barack Obama ve Kim Kardashian.

AllTwitter’ın derlediği sıralamaya aşağıda göz atabilirsiniz.

1.  Lady Gaga (@ladygaga, 16,425,213)
2.  Justin Bieber (@justinbieber, 14,901,452)
3.  Katy Perry (@katyperry, 12,491,526)
4.  Kim Kardashian (@kimkardashian, 11,563,052)
5.  Britney Spears (@britneyspears, 11,388,800)
6.  Barack Obama (@barackobama, 11,326,837)
7.  Shakira (@shakira, 10,802,237)
8.  Rihanna (@rihanna, 10,073,974)
9.  Taylor Swift (@taylorswift13, 9,457,443)
10. Selena Gomez (@selenagomez, 8,603,871)

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın